BrainMax Pure® Pear Jam, gem de pere BIO, 260 g *CZ-BIO-001 certificat
Cod: 43101Produse asociate
Descriere detaliată a produsului

BIO proveniență pentru o doză mai mare de vitamine fără chimicale
Gemul conține pere întregi, inclusiv coaja. La 100 g de gem sunt utilizate 80 g de pere BIO și se întinde bine. Nu conține zahăr adăugat și cu toate acestea are un gust natural dulce, datorită procentului ridicat de pulpa folosită. Este excelent pentru deserturi precum clătite, vafe sau doar pe pâine.
Fructe prelucrate manual
La fabricare se prelucrează toată pulpa fructului și gemul nu conține conservanți artificiali sau coloranți. Recomandăm păstrarea la rece și evitarea expunerii la lumina directă a soarelui.

Valori nutriționale per 100 g
| Valoare energetică | 438 kJ / 103 kcal |
| Grăsimi | < 0,5 g |
| - din care acizi grași saturați |
|
| Carbohidrați | 24 g |
| - din care zaharuri | 18 g |
| Proteine |
|
| Sare |
|
Certificat BIO CZ-BIO-001
Gemul de pere are certificat BIO - Producție din agricultură ecologică UE.

Prin achiziție sprijiniți și pădurile
Compoziție: (80 %) pere BIO, concentrat de mere BIO, agent de îngroșare: pectină, regulator de aciditate: acid L-ascorbic.
Origine: UE
Distribuitor: BRAINMARKET s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava
Depozitare: Recomandăm amestecarea înainte de consum. Data de expirare minimă (numărul lotului) pe borcan. Nu expuneți la lumina directă a soarelui. După deschidere păstrați într-un loc uscat la o temperatură de +4°C și consumați în termen de 2 luni.
Greutate: 260 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Dulcețuri, marmelade |
|---|---|
| EAN: | 8594190027494 |
| Destinație: | BIO, Vegan, Fără zahăr adăugat |
| Dimensiunea pachetului: | 260 g |
| Producător: | BrainMax Pure |
| Tip: | Gem |
| ? Expirace: | 8.10.2026 |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!