BrainMax Pure® Red Currant Jam, gem de coacăze roșii BIO, 260 g *CZ-BIO-001 certificat
Cod: 43053Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Gustul minunat al coacăzelor roșii te va surprinde! Și este chiar BIO!
Gemul conține 80% fructe întregi de coacăze roșii. Se întinde bine, nu conține zahăr adăugat iar datorită procentului ridicat de pulpă folosită are un gust dulce-acrișor extraordinar. Se potrivește excelent cu deserturi precum clătite, vafe sau pur și simplu pe pâine.


Fructe prelucrate manual
A fost prelucrată întreaga pulpă a fructelor, iar gemul nu conține conservanți artificiali sau coloranți. La producție s-au folosit 80 g de coacăze roșii BIO la 100 g de gem. Recomandăm să fie păstrat la rece și să nu fie expus la lumina directă a soarelui.

Valori nutriționale la 100 g
| Valoare energetică | 508 kJ / 120 kcal |
| Grăsimi | 0,5 g |
| - din care acizi grași saturați | < 0,1 g |
| Carbohidrați | 26 g |
| - din care zaharuri | 22 g |
| Proteine | < 0,5 g |
| Sare | < 0,04 g |
Certificare BIO CZ-BIO-001
Gemul nostru de coacăze are certificat BIO - Producție ecologică a agriculturii UE.

Cumpărând, susțineți și pădurile
Ingrediente: (80 %) coacăze roșii BIO, concentrat de mere BIO, agent de îngroșare: pectină, regulator de aciditate: Acid L-ascorbic.
Origine: UE
Distribuitor: BRAINMARKET s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava
Depozitare: Nu expuneți la lumina directă a soarelui și păstrați la temperatură de +4°C după deschidere. Recomandăm să amestecați înainte de consum.
Greutate: 260 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Dulcețuri, marmelade |
|---|---|
| EAN: | 8594190027579 |
| Destinație: | BIO, Vegan, Fără zahăr adăugat |
| Dimensiunea pachetului: | 260 g |
| Producător: | BrainMax Pure |
| Tip: | Gem |
| ? Expirace: | 5.3.2027 |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!