BrainMax Pure® Blackberry Jam, gem de mure BIO, 260 g *CZ-BIO-001 certificat
Cod: 43098Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Gem de mure, care te ridică de pe scaun!
Gemul conține 80% mure întregi. Se întinde bine, nu conține zahăr adăugat și datorită procentului mare de pulpă folosită are un gust dulce-acrișor. Se potrivește excelent cu deserturi precum clătite, vafe sau pur și simplu pe pâine.

Fiecare mură este prelucrată manual
La producție este folosită întreaga pulpă a fructelor și gemul nu conține niciun fel de conservanți artificiali sau coloranți. La producție s-au folosit 80 g de mure BIO la 100 g de gem. Recomandăm păstrarea la rece și evitarea expunerii la lumina solară.

Valori nutriționale per 100 g
| Valoare energetică | 526 kJ / 124 kcal |
| Grăsimi | < 0,5 g |
| - din care acizi grași saturați | < 0,4 g |
| Carbohidrați | 27 g |
| - din care zaharuri | 24 g |
| Proteine | 1,3 g |
| Sare | < 0,01 g |
Certificare BIO CZ-BIO-001
Gemul nostru de mure are certificat BIO - Producție ecologică a Uniunii Europene.

Prin achiziție susțineți și pădurile
Ingrediente: (80 %) mure BIO, concentrat de mere BIO, agent de îngroșare: pectină.
Origine: UE
Distribuitor: BRAINMARKET s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava
Depozitare: Recomandăm amestecarea înainte de consum. Termen minim de valabilitate (numărul lotului) pe borcan. Nu expuneți la lumina directă a soarelui. După deschidere, păstrați în loc uscat la temperatura de +4°C și consumați în termen de 2 luni.
Greutate: 260 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Dulcețuri, marmelade |
|---|---|
| EAN: | 8594190027500 |
| Destinație: | Fără gluten, BIO, Vegan, Fără zahăr adăugat |
| Dimensiunea pachetului: | 260 g |
| Producător: | BrainMax Pure |
| Tip: | Gem |
| ? Expirace: | 17.1.2027 |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!