BrainMax Pure® Black Currant Jam, gem de coacăze negre BIO, 260 g *CZ-BIO-001 certificat
Cod: 43089Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Gem de coacăze negre? Și chiar BIO?!
Gemul conține 80% fructe întregi de coacăze negre. Se întinde bine și datorită procentului ridicat de pulpă utilizată are un gust dulceag. Esteexcelent pentru deserturi precum clătite, vafe sau pur și simplu pe pâine.

Coacăze negre procesate manual
Pulpa întregului fruct este procesată și gemul nu conține conservanți artificiali sau coloranți. La producție au fost folosite 80 g de coacăze negre la 100 g de gem, de calitate BIO. Recomandăm păstrarea la rece și evitarea expunerii la lumina soarelui.

Valori nutriționale la 100 g
| Valoare energetică |
|
| Grăsimi | < 0,5 g |
| - din care acizi grași saturați |
|
| Carbohidrați | 44 g |
| - din care zaharuri | 37 g |
| Proteine | < 1,1 g |
| Sare | < 0,01 g |
Certificare BIO CZ-BIO-001
Gemul nostru de coacăze are certificare BIO - Producție ecologică UE.

Prin achiziție sprijini și pădurile
Ingrediente: (80 %) coacăze negre BIO, zahăr din trestie BIO, agent de îngroșare: pectină.
Origine: UE
Distribuitor: BRAINMARKET s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava
Depozitare: Recomandăm amestecarea înainte de consum. Durata minimă de valabilitate (numărul lotului) este pe borcan. Nu expuneți la lumina directă a soarelui. După deschidere, păstrați într-un loc uscat la +4°C și consumați în termen de 2 luni.
Greutate: 260 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Dulcețuri, marmelade |
|---|---|
| EAN: | 8594190027531 |
| Destinație: | Fără gluten, BIO, Vegan |
| Dimensiunea pachetului: | 260 g |
| Producător: | BrainMax Pure |
| Tip: | Gem |
| ? Expirace: | 28.1.2027 |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!