BrainMax Pure® Cherry Jam, gem de cireșe BIO, 270 g *CZ-BIO-001 certificat
Cod: 43077Produse asociate
Descriere detaliată a produsului

Cireșe BIO, asta e ceea ce contează!
Gemul BIO conține 80% cireșe întregi, inclusiv coaja. Se întinde bine, nu conține zahăr adăugat iar datorită procentului ridicat de pulpă folosită are un gust dulceag. Este excelent pentru deserturi precum clătite, vafe sau pur și simplu pe pâine.
Cireșe procesate manual cireșe
În timpul producției, este utilizată toată pulpa fructelor și gemul nu conține conservanți artificiali sau coloranți. La producție, au fost folosite 80 g de cireșe BIO pentru 100 g de gem. Recomandăm păstrarea la rece și evitarea expunerii la lumina directă a soarelui.

Valori nutriționale per 100 g
| Valoare energetică | 479 kJ / 113 kcal |
| Grăsimi | < 0,5 g |
| - din care acizi grași saturați | < 0,1 g |
| Carbohidrați | 26 g |
| - din care zaharuri | 22 g |
| Proteine | < 1,0 g |
| Sare | < 0,05 g |
Certificare BIO CZ-BIO-001
Gemul nostru de cireșe are certificat BIO - Producție ecologică a agriculturii UE.

Prin achiziție sprijini și pădurile
Ingrediente: (80 %) cireșe BIO, concentrat de mere BIO, agent de îngroșare: pectină.
Origine: UE
Distribuitor: BRAINMARKET s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava
Depozitare: Recomandăm amestecarea înainte de consum. Data minimă de valabilitate (numărul lotului) pe borcan. Nu expuneți la lumina directă a soarelui. După deschidere, păstrați în loc uscat la o temperatură de +4°C și consumați în termen de 2 luni.
Greutate: 270 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Dulcețuri, marmelade |
|---|---|
| EAN: | 8594190027555 |
| Destinație: | Fără gluten, BIO, Vegan, Fără zahăr adăugat |
| Dimensiunea pachetului: | 270 g |
| Producător: | BrainMax Pure |
| Tip: | Gem |
| ? Expirace: | 27.7.2027 |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!