BrainMax Pure® Blueberry Jam, gem de afine BIO, 270 g *CZ-BIO-001 certificat
Cod: 43095Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Fiecare afină provine din agricultură ecologică
Gemul conține 80% afine întregi. Se întinde bine și nu conține zahăr adăugat și datorită procentului ridicat de pulpă folosită are un gust dulceag. Excelent pentru deserturi precum clătite, vafe sau pur și simplu pe pâine.


Fiecare afină este prelucrată manual
În producție se folosește întreaga pulpă a fructelor, iar gemul nu conține niciun conservant artificial sau coloranți. La producție au fost folosite 80 g de afine BIO la 100 g de gem. Recomandăm păstrarea la rece și evitarea expunerii la lumina directă a soarelui.

Valori nutriționale la 100 g
| Valoare energetică | 501 kJ / 119 kcal |
| Grăsimi | < 0,5 g |
| - din care acizi grași saturați | < 0,1 g |
| Carbohidrați | 26 g |
| - din care zaharuri | 24 g |
| Proteine | 0,6 g |
| Sare | < 0,07 g |
Certificare BIO CZ-BIO-001
Gemul nostru de afine are certificat BIO - Producție ecologică a UE.

Cumpărând susții și pădurile
Ingrediente: (80 %) afine BIO, concentrat de mere BIO, agent de îngroșare: pectină.
Origine: UE
Distribuitor: BRAINMARKET s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava
Depozitare: La temperatura camerei, într-un loc uscat și întunecat.
Greutate: 270 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Dulcețuri, marmelade |
|---|---|
| EAN: | 8594190027517 |
| Destinație: | BIO, Vegan, Fără zahăr adăugat |
| Dimensiunea pachetului: | 270 g |
| Producător: | BrainMax Pure |
| Tip: | Gem |
| ? Expirace: | 16.9.2027 |
| Stocul pentru acest articol a fost epuizat… | |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!