BrainMax Pure® Apricot Jam, gem de caise BIO, 260 g *CZ-BIO-001 certificat
Cod: 43092Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Dulceața noastră BIO de caise vă va cuceri
Dulceața conține 80% caise întregi inclusiv coaja. Se întinde bine, nu conține zahăr adăugat iar datorită procentului ridicat de pulpă folosită are un gust excelent și este mai puțin dulce. Este potrivită pentru deserturi precum clătite, vafe sau pur și simplu pe cozonac.


Fiecare caisă este procesată manual
În timpul producției, este procesată întreaga pulpă a fructului și dulceața nu conține conservanți artificiali sau coloranți. În producție au fost folosite pe 100 g de dulceață 80 g de caise BIO. Recomandăm păstrarea la rece și evitarea expunerii la lumina solară.

Valori nutriționale per 100 g
| Valoare energetică | 498 kJ / 118 kcal |
| Grăsimi | < 0,5 g |
| - din care acizi grași saturați | 0,1 g |
| Carbohidrați | 28 g |
| - din care zaharuri | 25 g |
| Proteine | 1,1 g |
| Sare | 0,01 g |
Certificare BIO CZ-BIO-001
Dulceața noastră de caise are certificat BIO - Producția agriculturii ecologice a UE.

Cumpărând, susțineți și pădurile
Ingrediente: (80 %) caisă BIO, concentrat de mere BIO, agent de îngroșare: pectină, regulator de aciditate: Acid L-ascorbic.
Origine: UE
Distribuitor: BRAINMARKET s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava
Depozitare: La temperatura camerei, într-un loc uscat și întunecat.
Greutate: 260 g
Parametri suplimentari
| Categorie: | Dulcețuri, marmelade |
|---|---|
| EAN: | 8594190027524 |
| Destinație: | BIO, Vegan, Fără zahăr adăugat |
| Dimensiunea pachetului: | 260 g |
| Producător: | BrainMax Pure |
| Tip: | Gem |
| ? Expirace: | 10.7.2027 |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!